Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  KURUMUMUZ

  GENEL TANITIM

  Ceza İnfaz Kurumumuz 1988 yılında Adana ili Ceyhan ilçesi Büyükmangıt mahallesi mevkiinde 10.240 m2 alan içerisinde kurulmuştur. Ceza infaz kurumumuza ulaşım Ceyhan-Adana yolu 2. Km. Büyükmangıt mahallesi yolu ayrımı üzerinden sağlanmaktadır. 668 hükümlü-tutuklu kapasitesine sahip olan Kurumumuzda hükümlü ve tutukluların zamanlarını etkin ve verimli geçirmelerini sağlamak, tahliye sonrası uyum süreçlerini kolaylaştırmak onları topluma yeniden kazandırmak amacı ile çeşitli Sosyal, Kültürel, Sportif, İş ve Meslek edindirme faaliyetleri sürdürülmektedir.

  Personel Durumu

  Ceza İnfaz Kurumumuz bünyesinde 1 Kurum Müdürü, 1 Kurum 2. Müdürü, 1 İdare Memuru, 2 Psikolog, , 2 Öğretmen, 1 Sayman olmak üzere toplam 8 bakanlık personelimiz, Adli Yargı Adalet Komisyonuna bağlı 3 Teknisyen, 1 Teknisyen Yardımcısı, 2 Hizmetli,  1 Ambar Memuru, 2 Sağlık Memuru, 2 Sözleşmeli Sağlık Memuru, 2 Sözleşmeli Katip, 1 Bilgisayar İşletmeni, 1 Memur, 2 Aşcı, 4 Şoför, 4 İnfaz ve Koruma Başmemuru, 2 İnfaz ve Koruma Başmemuru vekili, 104 İnfaz ve Koruma Memuru, 38 Sözleşmeli İnfaz ve Koruma Memuru,  olmak üzere toplam 177 personel bulunmaktadır.

   

  Lojman Durumu

  Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarımıza ait 100 adet lojman bulunmakta olup, personelimizin büyük bir kısmı lojmanlarda kalmaktadır.

  Adres

  BÜYÜKMANGIT MAHALLESİ ÖZDEMİR SABANCI BULVARI NO:35 CEYHAN/ADANA

  Telefon

  0322 613 19 54

  FAKS: 0322 612 28 69

  E-Posta

  www.abbceyhan.mtcikisaretadalet.gov.tr